close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • KOMUNIKATY

 • Uprzejmie informujemy że z dniem 1 listopada 2017 roku obszar Panamy, Haiti i Dominikany znalazł się okręgu konsularnym Ambasady RP w Panamie i przez tą placówkę realizowane są wszelkie kwestie konsularne w odniesieniu do osób zamieszkałych i przebywających na terenie wymienionych krajów.

   

   

  Uprzejmie informujemy że podczas lotniczej podróży do Kolumbii zdarza się że linie lotnicze wymagają biletu, z którego wynikałaby data przewidywanego wyjazdu z Kolumbii.

  Pomimo że jest to działanie niewłaściwe, brak takiego biletu może być powodem odmowy przyjęcia na pokład.

   

  Uprzejmie informujemy że w związku z poważnym zagrożeniem zachorowaniami na żółtą febrę, występującym szczególnie na terenach następujacych departamentów: Amazonas, Caquetá, Casanare, Cesar, Guainia, Guaviare, Guajira, Meta, Putamayo, Vaupés, Vichara, Magdalena, Norte de Santander, Chocó i Antioquia, od osób udających się do tych regionów kraju wymagane jest posiadanie szczepienia przeciwko tej chorobie, wykonanego co najmniej 10 dni przed planowanym terminem podróży. Władze graniczne mogą zażądać okazania zaświadczenia o szczepieniu podczas wjazdu do Kolumbii drogą lotniczą, morską i lądową.

  Szczegółowe informację uzyskać można kontaktując się z Ambasadą Republiki Kolumbii, ul. Zwycięzców 29, 03-936 Warszawa; tel. (22) 617 09 73; fax (22) 617 66 84, e-mail: evarsovia@cancilleria.gov.co Wydział Konsularny tel. (22) 617 71 57, e-mail: cvarsovia@cancilleria.gov.co;

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: