close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć

   

 • KULTURA

 •  

   

  Recital Leszka Możdżera w Bogocie

  (02.09.2017)

   

  Ambasada RP w Bogocie ma zaszczyt zaprosić Państwa na koncert utalentowanego polskiego pianisty jazzowego Leszka Możdżera, który odbędzie się 2 września br. w bogotańskim Teatro Colón o godzinie 19:30. W repertuarze znajdą się m.in. dzieła Chopina, Komedy i Lutosławskiego.  Bilety są dostępne w kasie Teatru i na stronie Tu Boleta

   

   

  Leszek Możdżer jest jednym z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, pianista światowej klasy, oryginalny twórca posiadający własny język muzyczny. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w piątym roku życia i przeszedłszy wszystkie szczeble edukacji uzyskał dyplom gdańskiej Akademii Muzycznej w 1996 roku. W roku 1992 otrzymał wyróżnienie indywidualne na Jazz Juniors i była to pierwsza kropla obfitego deszczu nagród, jakie miały spaść na niego przez następne lata. Od tamtego czasu zwyciężał we wszystkich kolejnych ankietach czytelników „Jazz Forum” w kategorii ‘Fortepian’ i został też wielokrotnie uznany Muzykiem Roku.

   

  Leszek Możdżer objawia się zatem jako twórca nowej stylistyki w muzyce jazzowej, gdzie brzmienie i klimat budowane są impresją oraz nastrojem i niepowtarzalnym autorskim stylem wykonawczym. Może właśnie dlatego pianista przyjmowany jest jako elokwentny twórca jazzu młodego pokolenia: wyrafinowana propozycja artystyczna, złożona z muzycznych fascynacji i odkryć Leszka Możdżera – najpopularniejszego dzisiaj muzyka jazzowego w Polsce –  (Dionizy Piątkowski).

   

  Sobota, 2 września 2017 r. o godzinie 19:30

  Miejsce: Teatro Colón de Bogotá

  Adres:  Calle 10 No. 5-32

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: