close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AMBASADOR

 • Agnieszka Frydrychowicz-Tekieli
   
   
  Curriculum Vitae
   
   
  Agnieszka Frydrychowicz - Tekieli urodziła się w Słupsku w 1974 roku. Uzyskała tytuł magistra stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim oraz ukończyła studia podyplomowe w Centrum Studiów Latynoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego.
  Jest zawodowym dyplomatą; do służby dyplomatycznej wstąpiła w 1999 roku, gdzie przez pierwsze dwa lata odbyła aplikację dyplomatyczno-konsularną. W latach 2001-2004 pracowała w Departamencie Unii Europejskiej Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Następnie (2004-2008) pełniła funkcję pierwszego sekretarza w wydziale politycznym Stałego Przedstawicielstwa RP przy Unii Europejskiej. W 2008 roku została mianowana Pełnomocnikiem Ministra ds. Procesu Barcelońskiego- Unii dla Śródziemnomorza. Do 2009 roku pracowała w Departamencie Afryki i Bliskiego Wschodu, jako szef sekcji krajów Maghrebu i Maszreku. W latach 2009-2014 pełniła funkcję zastępcy szefa misji w Ambasadzie RP w Madrycie i Charge d'affaires a.i. (2012-2013). Przed mianowaniem na stanowisko Ambasadora RP w Kolumbii (z krajami akredytacji: Saint Lucia, Antigua i Barbuda) była zastępcą dyrektora Biura Infrastruktury MSZ.
  Agnieszka Frydrychowicz-Tekieli posiada stopień dyplomatyczny Radcy Ministra. Zna język hiszpański i angielski. Jest zamężna, ma syna.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: